Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

İçerisinde bulunduğumuz yıllarda her geçen gün daha fazla kişi saç ekimi yöntemlerini tercih ediyor. Yaklaşık 20 yılın biraz üstünde süredir uygulanan saç ekimi yöntemleri ise giderek gelişiyor. Özellikle son yıllarda daha fazla tercih edilir olan FUE tekniği ile her ne kadar saç ekimi biraz daha maliyetli ve biraz daha uzun süreli hale gelse de, ekim işleminde başarı artarken uzun süreçte verimlilik de artış gösteriyor.

Saç ekimi yöntemlerine özellikle 40 yaş üstü erkeklerin büyük bölümü başvuruyor diyebiliriz. İnsanlarda özellikle de erkeklerde belirli bir yaşın üstünde saç dökülmesi gerek genetik gerekse de saçın bakımı ile ilgili eksiklikler nedeniyle meydana gelebiliyor. Nedeni her ne olursa olsun saç dökülmesi sonucunda hem erkekler hem de kadınlar kendilerine olan güvenlerini kaybetmeye başlayabiliyorlar. Bu noktada bu kişiler için saç ekimi teknikleri bir kurtarıcı konumu görerek kişilerin kendilerine olan güvenlerini tekrar kazanmasını sağlayabiliyor. Saç ekimi opreasyonu sayesinde çiftler birbirleri ile bağlarını daha da güçlendirebiliyor, insanlar iş yerlerinde daha başarılı ve özgüvenli kişiler haline gelebiliyorlar. Saç ekiminin kişilerde gösterdiği pozitif etkiler ile ilgili bilgi almak için http://izmirsacekimmerkezi.com adresini de ziyaret edebilirsiniz.

Saç ekimi yöntemleri

Saç ekimi yaptırmadan önce mutlaka saç ekimi yaptıranlar tarafından bilgi alın. Eğer çevrenizde böylesi kişiler varsa bu kişilere farklı yöntemlerin başarıları hakkında fikir danışın. Biz size bu yazımızda farklı yöntemlerin birbirlerinden olan avantajlarından bahsedeceğiz. İzmir saç ekimi fiyatları yöntemden yönteme gören değişirken, uygulama süreleri ve verimlilik de bu iki yöntem arasında farklılıklar gösterir.

saç ekiminde fue ve fut yöntemi

Saç ekiminde FUT yöntemi

Ekim operasyonunda her iki farklı yöntemde de sağlık açısından standart olan bir uygulama bulunmaktadır. FUT yönteminden bahsetmeden önce bu konu hakkında kısaca bilgi verelim. Her iki yöntemde de ortak özellik olarak bulunan uygulama ekmek üzere alınan saçların alındığı bölgedir. Yani her iki yöntemde de saç kökleri aynı bölgeden alınırlar. Yöntemler arasındaki temel fark ise bu köklerin alınma yöntemleridir. Yöntemlerin uygulanış anını görmek isterseniz bu durumda saç ekimi youtube şeklinde yapacağınız aramalarla yöntemi görsel olarak inceleyebilirsiniz.

FUT tekniğinde kafanın arka bölgesinden saç köklerinin alınması ve kişinin kafasında saçların döküldüğü bölgeye bu saç köklerinin ekilmesi işlemi uygulanır. Bu yöntemde saç kökleri kafadan bir şerit halinde alınırlar ve ekilen bölgeye bu deri şeridinden alınarak eklenirler. Bu açıdan pratik bir yöntemdir diyebiliriz. Yöntemin dezavantajı ise şerit halinde alınması nedeniyle iz bırakmasıdır. Yöntemi uygulanmasının ardından kafanızın arka bölümünde derinin alındığı bölgede küçük bir açıklık oluşmaktadır. Bu nedenle her ne kadar saç ekimi fiyatı açısından uygun olsa da FUE yöntemi bu yönteme nazaran daha yaygın şekilde tercih edilir. Yöntemin uygulanmasının ardından oluşan sonuçları internette aramalar yaparak incelemeniz mümkün.

 

FUE tekniği

FUE tekniğinde her ne kadar işlem FUT tekniğinde olduğu kadar hızlı bir şekilde gerçekleştirilmese de, bu yöntemde herhangi bir izin gözle görülür olması söz konusu değildir. Bu yöntemde FUT tekniğinde olduğu gibi saç kökleri kafadan bir deri şeridi olarak değil, tek tek olacak şekilde alınırlar. Bu sayede çok dikkatli bakıldığında kafada köklerin alındığı bölgede milimetrik boşluklar oluştuğu görülebilir fakat bu durum kişinin kafasında bir eksiklik görüntüsü oluşmasını sağlamaz. Aslına bakılacak olursa her iki yöntemde de saçların bir kısmına geri kavuşmak söz konusu olması nedeniyle iz oluşumu büyük miktarda kaygı verici bir durum değildir. Yine de FUE tekniği daha başarılı ve yaygın şekilde tercih edilen bir yöntemdir diyebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *