Ofis temizliği nedir? Nasıl yapılır?

Ofis temizliği temizlik şirketleri tarafından verilen bir hizmettir. Bazı firmalar bu işlem için düzenli bir veya birden fazla personel çalıştırırken, bazı şirketlerse bu hizmeti dışarıdan temizlik şirketleri tarafından alırlar. Bu noktada genelde orta ölçekli firmalara çalıştırdıkları personelin yeterli geldiğini bununla birlikte personelin genelde boş kaldığını söyleyebiliriz. Büyük şirketlerde ise bir veya birden fazla personeli bu iş için çalıştırılmaları zaman zaman yetersiz zaman zamansa personelin boş kalmasını sağlayacak şekilde olabilmektedir. Bu noktada orta ölçekli, büyük ölçekli ve hatta zaman zaman da küçük ölçekli firmalarda temizlik şirketleri tarafından verilen hizmetler aranan hizmetler haline gelebilmektedir. Ofisin büyüklüğüne göre temizlik şirketi fiyatları değişim gösterirken, düzenli temizlik tercihinin yapılması dahilinde temizlik birim fiyatta daha uygun hale de gelebilir.

Ofis temizliği

Ofis temizliği veya ev temizliği düzenli olarak temizlik şirketleri tarafından belirli standartlar çevresinde verilen hizmetlerdir. Bulunduğunuz şehirdeki temizlik şirketleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için temizliksirketleriankara.net adresini de ziyaret edebilirsiniz. Ofisiniz için düzenli veya tek bir sefer olmak üzere temizlik şirketlerinin verdiği hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız, bu durumda dikkat etmeniz gereken kriterlerle bilmeniz gereken bilgiler olduğunu söyleyebiliriz.

Ofis temizliği hizmetleri genelde temizliğin yapıldığı zamanlara göre ayrılmışlardır. Genelde söz konusu temizlik akşam ofiste kimse kalmadıktan sonra gerçekleştirilmektedir. Detaylı temizlik içinse hafta sonları tüm gün temizlik yapılması söz konusudur. Firmalar tercih etmeleri halinde tek bir seferlik de bu hizmetten faydalanabilecekleri gibi düzenli de temizlik yaptırabilirler.

ofis temizliği hizmeti

Tek seferlik ofis temizliği

Tek sefere mahsus olmak üzere yapılan temizlik, genelde düzenli temizlik türlerinden ayrılmaktadır. Çünkü düzenli temizlik hizmeti alan ofislerin temizlik ihtiyaçları daha az olmaktadır. Tek seferlik temizlikte temizlik firması çalışanları temizlik süresince ihtiyaç duyacakları tüm temizlik malzemelerini getirirler ve ofiste bulunan her eşyanın, masanın, banyo ve lavabonun detaylı şekilde temizliğini gerçekleştirirler. Bu temizlik türüne güvenli bir şekilde iplerle bağlanarak dış cephe camlarının temizlenmesi de dahildir. Bu temizlik şirketi hizmeti fiyatı açısından pahalı bir hizmet de değildir. Genelde bu temizlikte temizlik şirketi ücretleri firmanın metrekare alanına bağlı olarak 350 TL  ila 1500 TL arasında değişim göstermektedir.

Düzenli ofis temizliği – haftalık / aylık

Firmalar bir temizlik şirketi ile anlaşmaları halinde ofislerini aylık olarak düzenli şekilde de temizlettirebilirler. Bu durumda temizlik şirketi ücretleri de bir hayli düşmektedir diyebiliriz. Bu temizlik türünde fiyatlar 80 ila 150 TL arasına geriler. Bu türde rutin işlemler uygulanır, masaların ve ofisteki tüm bölgenin tozları alınırken, ayrıca bulaşıklar yıkanır. Toplamda 2 ila 4 saat arasında süren bir temizlik türüdür. Bu temizlikte çöpler de boşaltılmaktadır.

Düzenli ofis temizliği – her akşam

Bu hizmet genelde çok büyük ofislerin ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Ayrıca bu temizlik hizmetinin verilmesi sırasında çok sayıda personelin birlikte ofise gelerek çalışması gerekir. Bu nedenle temizlik şirketi fiyatları açısından da yüksektir. Bu türde fiyatlar 750 TL ila 900 TL arasında seyreder. Çalıştığınız temizlik şirketi firmasının size özel ekspertiz sigorta ile temizlik hizmeti sunması da söz konusudur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *