Dönüşüm Oranlarının SEO Uzmanları İçin Önemi

Son yıllarda, dijital basın organlarında dönüşüm oranı uyumlaması çeşitli iş örgütleri tarafından sıkça kullanılmaya ve popüler olmaya başladı. Ayrıca, geçen yıllar içerisinde daha da popüler olması hala beklenmektedir. Geri Dönüşüm Oranı hesaplamaları yıllar içerisinde artan bir uygulama olup takdir toplasa dahi, müşteri davranışlarındaki ve kalıplarındaki değişimlere göre sürekli olarak güncellenmesi gerekmektedir.  Bunlardan birisi de, akıllı telefonların alışveriş yaparken kullanım payının hızla artması durumudur, bu gibi etkenler sayesinde yeni Geri Dönüşüm Oranı hesaplamaları ortaya çıkmaktadır. SEO uzmanları, dijital pazarlama yöneticileri ve arama motoru pazarlama uzmanları için de mobil kullanımın hızla artması önemli bir hale geldi .

Yapışkan Websitesi Tasarımları, bu kavramdan kasıt, teması, kullanıcıyı sitede tutmaya yönelik olan sitelerdir,  yönlendirme deneyiminizi arttırarak, kullanıcıyı sitede farklı içeriklere yönlendirebilir, böylece daha iyi bir ziyaretçi grafiği ortaya çıkarırsınız. Sitede kalma süresini arttıran bu etkenler SEO uzmanları için de çok önemlidir. Buna yönelik olarak websitelerinin tasarımı da artık değişmektedir, bunların bir örneği, sitelerde karşınıza çıkan slaytlar, “bunu okumuş muydunuz?” şeklinde görünen uyarılar ve karşınıza aniden çıkan içerikle, kullanıcının ekranından kaybolmayan anamenü, ziyaretlerini sadece ileriye değil, geriye doğru da yapmasını sağlayarak, site içinde gezinmeyi kolaylaştıran başlık dizimleri de bu sınıftadır. Bu biçimdeki kullanımlar, sitenizdeki CRO’yu olumlu yönde etkileyecektir. Sitenizdeki dağınıklığı azaltıp, temiz sayfalarla ve ilgili içeriklerle kişiye özel yönlendirmeler yaratarak, CRO’yu arttırmanız , kullanıcı deneyimini ise iyileştirmeniz mümkündür.

Çeşitli A/B Testelerinin Metalaşması,  2017 ve ilerisinde, büyük ölçüde çeşitli gelişmiş internet araçlarının var olacağı ve bu araçların CRO ölçümünde kullanılarak dünyadaki tüm ülkelere hızla yayıldığı gözlemlenmektedir.  Dijital pazarlamacıların ve SEO uzmanlarının %56’sı A/B testini kullanmaktadır. Bu artan popülerite her geçen yıl yeni market adaylarını yaratmakta ve Google’da yeni ve yaygın içeriklerin oluşturulmasına katkı sağlamaktadır.

CRO Kaynaklarına Sitenizde Sahip Olmak,  çevrimiçi pazarlamanın yükselen ilgi ile karşılaşması ile, site sahipleri için kullanabilecekleri yeni kaynaklar aktarılmaktadır.  Son araştırmalara göre,  son iki yıl içerisinde CRO odaklı firmaların faaliyetleri ve kiralanmaları eskisine göre önemli ölçüde artmış durumda, son yıllardaki en büyük artışın bu olduğu düşünülse de CRO Odaklı uzmanların sayısı dijital sektörde hala yeteri sayıya ulaşabilmiş değildir.  Bu yüzden de yeteri kadar sitenize CRO kaynağı sunabilecek ajans ya da iş yeri olmadığından önemli bir arz/talep eskiği vardır. Bu yüzden bazı CRO uzmanlarının sitenizde kullanıcıyı tutarak daha fazla zaman geçirmesini sağlayıp CRO’nuzu yükseltmek için daha iyi yöntemler üretmesi gerekmektedir, bunlardan bazıları;

Sitenize, görseller, çeşitli videolar ya da ses dosyaları yerleştirmektir, daha ayrıntılı olarak,

Akıllı Telefonlara Öncelik Vermek, dünyada son yıllarda akıllı telefon kullanımı hızla artmaktadır, satım alım işlemlerinin çoğu da ziyaretçilerin önemli kısmı da artık masaüstü bilgisayarlar yerine akıllı telefonları kullanmaktadır. Geçen yıl, akıllı telefonların arama yapmaktaki kullanım payı, bilgisayarlara ulaşmış görünmekteydi.  Web sitenizi tasarlarken akıllı telefonlara uygun görsel boyutları ya da hızlandırma ayarlarını yapmanız, siteniz, dijital işiniz ve SEO danışmanları için hayati öneme sahip bir etkendir. Google dahi mobil dostu siteleri daha üst sıralara taşıdığını resmi açıklama ile kabul etmiştir.

Röportaj Yapılan SEO Uzmanı Firması

http://istanbulseo.net/seo-uzmani/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *