Botox Tedavisinde Doktor Seçimi

Botox Tedavisi

Botox günümüzde kadınları aktif olarak yaptırmayı seçtikleri, düzenli uygulatılması halinde yaşlılığın olumsuz etkilerini büyük oranda giderici olan bir yöntemdir. Günümüzde en fazla uygulatılan estetik tedavi yöntemlerinden birisidir. Bu yöntemde şüphesiz doktora ve klinik seçimi de büyük öneme sahiptir. Bununla birlikte yöntemin diğer estetik operasyonlara nazaran daha temel ve kolay bir operasyon olduğunu bu nedenle özel bir uzmanlık gerektirmediğini de ekleyelim. Yine de ülkemizdeki büyük şehir kliniklerini bu işlem için tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Botoks İzmir, Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerin güvenilir kliniklerinde uygulatıldığında belirli bir standarda sahip bir işlem halini almaktadır. Özellikle görüştüğünüz klinikler de fiyatlar da belirli bir standardın olması gerekir. Botox fiyatları doğrudan botox ilacının fiyatı ile doğru orantılıdır. Eğer bir doktorda diğerlerine göre çok daha uygun bir fiyat alıyorsanız bu durumda doktorun size vereceği dozun diğerlerine göre daha fazla seyreltilmiş olması söz konusudur. Bu nedenle doktor seçiminde botox fiyatları kritik rol oynuyor diyebiliriz. Botox fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi için botoxizmir.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Estetikte Doktor Seçimi

Genelde estetik ve plastik operasyonlarda doktor seçimi operasyon da doktorun özel uzmanlık alanı olup olmadığına bağlı olarak değişir. Örneğin, öğrenim hayatı boyunca burun estetiği ile ilgili çalışmalar yapmış ve uzmanlaşmış bir doktorda burun estetiği yaptırmanız daha yerinde olacaktır. Çünkü doktorunuz bu takdirde ihtiyacınız doğrultusunda size en iyi operasyonu gerçekleştirecektir. Fakat aynı durumun botox tedavisi konusunda pek geçerli olmadığını söyleyebiliriz. Tabi doktorunuzun estetik operasyonlar konusundaki tecrübesi önemlidir fakat botox tedavisi  için estetik cerrahının bu alanda uzmanlaşmasına gerek yoktur. Botox 10 dakika gibi bir sürede deri altına botox maddesinin uygulanması ile gerçekleştirildiği için kolay bir operasyondur diyebiliriz.

botox tedavisi

Bununla birlikte botox enjeksiyonunda dozun ne miktarda derinize enjekte edildiği ve ne miktarda seyreltildiği büyük önem taşır. Bu doğrudan botox tedavisi ne süreyle geçerli olacak sorusu ile ilgili bir durumdur. Eğer tedavi yeterli dozlarda uygulanırsa bu durumda botox uygulaması 6 aydan 8 aya kadar yüzünüzde geçerliliğini koruyabilir. Diğer türlü ise 3 ayın ardından dahi etkisini yitirmesi mümkündür. Eğer tedaviniz ön görülen sürelerce etkisini korusun istiyorsanız bu durumda fiyatları ve hizmetleri açısından standart bir hizmet veren klinikleri tercih etmeniz gerekir. Bunu sağlayabilmek için farklı farklı kliniklerden fiyat öğrenmeniz, söz konusu doktorlar hakkında internet üzerinden yapılan yorumları okumanız veya daha önce bir doktorda botox tedavisi olmuş ve başarılı sonuçlar almış kişilerin önerilerini dinleyebilirsiniz. Bu noktada ek olarak botoks İzmir, Ankara veya İstanbul kliniklerini tercih etmenizi de önerebiliriz.

Botox Öncesi ve Sonrası

Botox öncesi her ameliyat sürecine girerken dikkat etmeniz gereken konulara dikkat etmeniz gerekir. Her ne kadar botox tedavisi herhangi bir kanamaya sebep verecek bir yöntem olmasa da, söz konusu kurallara uymakta yine de fayda vardır. Botox sonrası ise tedaviyi düzenli olarak tekrar yaptırmanız operasyonun etkisin kalıcı hale getirir. Özellikle belirli bir yaşı geçmiş yabancı aktrislerin yüzlerinde hemen hemen hiç kırışıklık görmemenizin büyük bir nedeni botox tedavisidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *